Încep lucrările de montaj la stația de tratare a apei din Curtea de Argeș

Locuitorii din Curtea de Argeș vor beneficia în curând de o infrastructură de apă modernizată, odată cu demararea lucrărilor de instalare a stației de tratare.

Locuitorii din Curtea de Argeș așteaptă cu nerăbdare îmbunătățirile ce urmează a fi aduse rețelei de apă potabilă, odată cu începerea lucrărilor de montaj la stația de tratare a apei. Aceasta va asigura o calitate superioară a apei furnizate, contribuind astfel la sănătatea și bunăstarea comunității locale. Autoritățile locale au declarat că proiectul este o prioritate și că se vor mobiliza resursele necesare pentru finalizarea sa cât mai rapidă.

Sursă: www.digi24.ro

Distribuie: