
FC Argeș a reușit să egaleze Rapidul după ce a fost condusă cu 2-0, iar antrenorul Costel Gâlcă a anunțat plecarea sa de la echipă.
În cadrul etapei cu numărul 9 din play-off, FC Argeș a întâlnit echipa Rapid București, într-un meci plin de intensitate și emoție. Deși giuleștenii au deschis scorul rapid, conducând cu 2-0, elevii lui FC Argeș au reușit să revină spectaculos, terminând partida la egalitate, 2-2. Această remiză tensionată a venit la scurt timp după ce antrenorul Costel Gâlcă a anunțat că își va încheia mandatul la Rapid după meciul cu Universitatea Craiova. Gâlcă a subliniat lipsa progreselor la echipă pe parcursul acestui sezon, evidențiind nevoia de schimbări. În ciuda opoziției inițiale, FC Argeș a demonstrat determinare și spirit de luptă, reușind să egaleze printr-o evoluție admirabilă pe teren.
Sursă: as.ro